Ambalaj Tasarım ve Baskı Öncesi:

Duran Doğan endüstriyel tasarım ekibi, yaratıcı özelliği ile müşterilerinin ürünlerinde farklılığı yakalamaya çalışmaktadır. Çalışılan tasarımlar CAD programı ile dizayn edilip plotter makinesi ile maket haline getirilmektedir.
 
Duran Doğan, deneyimli bir grafik ekibiyle, müşterileriden gelen grafik çalışmalarını baskıya hazır hale getirmektedir.
 
Grafik dosyaları MAC ve PC ortamında çalışılmakta olup, Freehand, illustrator, Artpro, Photoshop, Automation Engine ve Pandora Layout programları kullanılmaktadır.
 
Kodak Insite programı ile, üretim öncesi renk onayı için, Kodak digital prova baskı (kromolin) makinesinde kullanılacak orijinal malzeme üzerine baskı yapılabilmektedir. Bu son teknoloji dijital prova makinesi, baskı makinelerimizle entegre durumdadır. Bu sayede, üretilecek kutunun orijinal baskısına %90 yakınlıkta sonuç alınmakta, müşteri baskıya geçmeden önce ambalajını gerçeğine en yakın baskı değerleri ile görebilmektedir.
 
Bir diğer onay aracımız olan EPSON 7900 dijital prova makinemiz ISO 12647 Uluslararası standartlara uyun olarak FOGRA PSO sistemine göre kalibre edilmiştir. Baskı makinelerimizle entegre olup, üretilecek kutunun orijinal baskısına %95 yakınlıkta sonuç vermektedir.
 
100x140cm ebadındaki 2 adet CREO CTP kalıp makinesi ile kalıplar baskı için hazırlanır.
 
Üretim:
 
Baskı Teknikleri
 
  • Ofset Baskı
  • 70x100cm ve 100x140cm tabaka ebadında ve 7 renge kadar baskı yapılmaktadır.
  • Inline lak uygulaması: UV ve dispersiyon lak üniteleri baskı makineleri ile entegre olup, renklerle aynı anda uygulama olanağı vermektedir.
  • Farklı lakların kullanımı
  • CTP kalıp pozlandırma sırasında hesaplanan boya yoğunluk değerleri baskı makinelerine network ortamında aktarılarak renk değerlerindeki kayıplar minimize edilmektedir.
  • Interdeck U.V lambalı kurutma tekniği sayesinde metalize, şeffaf ve hologram film üzerine baskı yapılabilmektedir.
 
Üretim Teknikleri
 
Film Laminasyon:
Duran Doğan, 1995 yılından beri metalize film laminasyon prosesini kendi bünyesinde bulundurarak bu konuda uzmanlaşmıştır. Karton üzerine metalize, hologram, şeffaf film kaplanabilmektedir.
Keski:
D70 x 100 cm den 100 x 140 cm ebadına kadar kutu kesimleri ve gofraj yapılmaktadır. Easypres sistemi sayesinde kesim kalıpları önceden hazırlanarak hatalar ortadan kaldırılmakta ve iş değişim zamanları kısaltılmaktadır. Kesim artıkları merkezi atık toplama ünitesine hava emme suretiyle borularla aktarılmakta ve otomatik olarak preslenmektedir. Full otomatik dolum hatlarında kullanılan ambalajlar için full ayıklamalı özel çelik bıçaklar kullanılmaktadır.

Yapıştırma:
Farklı ebatlarda ve yapıştırma tiplerinde ( yan yapıştırma, dip kilit, 4 nokta , altı nokta, özel dizayn … ) kutular üretilmektedir. Üretilen karton ambalajların barkod ve tutkal yoğunluğu kontrolleri yapıştırma makineleri üzerindeki lazer sistemli okuyucular ile yapılmaktadır. Yapıştırma makineleri üzerindeki Inkjet yazıcılar sayesinde her kutunun içerisine üretim parti numaraları ve tarihleri yazılabilmektedir.